Yapı Statiği II
Yapı Statiği II

Yapı Statiği II Kitabı (Hiperstatik Sistemler)

Yapı Statiği II dersi için hazırlanmış kitap İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin en çok tercih ettiği yayın. İçerikte Hiperstatik Sistemler konu anlatımı ve problemlerine yer verilmiş. Kuvvet yöntemi, Açı yöntemi ve Cross yöntemi konularının yer valdığı kitabın içeriği piyasadaki yayınların en iyisi. Kitap sade anlatım şekliyle konunun anlaşılabilirliğini arttırıyor. Türkiye’de çok sayıda üniversitede akademisyenler tarafından kullanılması yayının başarısını kanıtlar nitelikte. Çözümlü örnekler her konunun sonunda yer alıyor. Sorular çözülürken sözel bir şekilde neyin nerden elde edildiği belirtilmiş. Yapı Statiği II dersi vize veya finale çalışmak için en doğru tercihin bu kitap olduğunu düşünüyorum.

Yapı Statiği II Kitap İçeriği

Yapı Statiği II İçindekiler
Yapı Statiği II İçindekiler 1
Hiperstatik sistemler
İçindekiler 2
Yapı Statiği Kitabı
İçindekiler 3

Bu tür ders içeriğinde elle çözülen sistemlerin, piyasada sap 2000 programı ile analiz edildiği bilinmektedir. Kitabın ekler bölümünde sap2000 programı ile adım adım çözüm işlemlerine yer verilmiş. Böylece elle çözdüğünüz soruları sap2000 ile kolay bir şekilde çözüp sonuçları kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bu sayede programında nasıl kullanıldığını temel düzeyde öğrenebilirsiniz. Kitabı kullanarak hiperstatik sistemler hakkında bilgilere ulaşabilir sap2000 üzerine pratikler yapabilirsiniz. Sap2000 programı hakkında ilerleyen günlerde yardımcı kitap tavsiyem olacak. Bu program içinde blogumu takip etmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca bu konuda benim yazılarıma da ulaşabilirsiniz.

İnşaat Mühendisliği öğrencilerine bu ders için tavsiye edebileceğim en önemli kaynak İTÜ İnşaat Mühendisliği Birsen Yayınları tarafından çıkarılan Yapı Statiği Hiperstatik Sistemler Konu Anlatımı ve Çözümlü Problemler kitabıdır. Kitabın yazarları Konuralp Girgin, M. Günhan Aksoylu, Kutlu Darılmaz’a bu değerli eser için tebrik ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kitabı Birsen Yayıncılık web sitesi üzerinden 90 TL ücret karşılığında edinebilirsiniz. Yapı Statiği I dersi için kaynak arayışınız varsa bu kitabın İzostatik Sistemler için olanını edinebilirsiniz. İzostatik Sistemler kitabı mavi renkte Hiperstatik Sitemler için olan ise bordo ile kırmızı arası bir renktedir. Kapak renginden kitabı tanıyabilirsiniz.

İzostatik Sistemler kitabı içinde inceleme ve tanıtım yazım çok yakında sizlerle olacaktır. Şuan okullar 1. dönemde olduğu için sizlerin Yapı Statiği II dersini aldığınızı ve Hiperstatik Sistemler dersine ihtiyaç duyduğunuzu düşündüm ve bu kitaptan başlamayı uygun gördüm.

Satın almak için: https://www.birsenyayinevi.com/yapi-statigi-hiperstatik-sistemler-konuralp-girgin-m-gunhan-aksoylu-kutlu-darilmaz

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *