Müteahhitlik
Müteahhitlik

Girişimciler için İnşaat ve Müteahhitlik

Müteahhitlik mesleğinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla yazılan kitapta temel düzeyde mesleki açından önemli konulara yer verilmiş. Bir inşaatın başlangıcından üretilen yapının satışına kadar olan süreçte yapılan tüm işlemler kitapta anlatılıyor. Güncel 3. Baskı akademik düzeyde bilgileri müteahhitlik yapan kişilere sunuyor. Meslekle ilk kez tanışan ve bilgi düzeyi yetersiz olan kişiler ile kendisini geliştirmek isteyen sektör çalışanlarının faydalanabileceği kıymetli bir eser. Kitap hazırlanırken okuyucunun konuya sıfırdan başladığı var sayılmış ve bu durum konunun daha anlaşılır olmasına olanak sağlamış. Böylece kitabı okuyan herkes bu meslek hakkında bilgi sahibi olabilecek.

İnşaat ve Müteahhitlik Kitabı İçerik

Müteahhitlik
Girişimciler için müteahhitlik
İnşaat ve müteahhitlik
İçindekiler 1
İçindekiler 1
İçindekiler 2
İçindekiler 3
İçindekiler 3
İçindekiler 4
İçindekiler 4

Yayınları incelediğimizde bu alanda yazılan ilk ve tek kitap olma özelliğini taşıdığını da belirtmek gerekir. Benzeri kitaplar genelde okuyucunun mühendis ya da tekniker olduğu düşünülerek yazılmış. Ancak bu kitap hazırlanırken sektöre yabancı kişilerinde okuyucu olabileceği göz önüne alınmış. Eğer girişimci ruhlu bir kişiliğe sahipseniz ve inşaat sektöründe bir şeyler başarmak istiyorsanız. Akademik düzeyde bilgilere basit ve anlaşılır bir şekilde bu kitaptan ulaşabilirsiniz. İçerikte teorik bilgilerin pratikte nasıl olduğuna dair anlatımlar yer almaktadır. Bu da bir tecrübe paylaşımı ve ayrıca yol haritası şekline dönüşüyor.

Kitap içeriğinde tablolar, istatistikler, gerçeğe yakın rakamlar, örnek projeler, örnek belgeler ve sektöre dair referans bilgiler yer alıyor. Satın alma sırasında 3. Baskıyı temin etmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü bu baskı genişletilmiş ve güncellenmiş halde satışa sunulmuş. Zira bu tarz kitaplarda her zaman güncel baskı önem arz ediyor. Zamanla değişen yönetmelikler kitabın güncel olmasıyla en doğru şekilde aktarılabiliyor. Kitabın asıl amacının nitelikli müteahhit kavramının ülkemizde yer bulabilmesidir. Yani bu mesleği yapan kişilerin sayısının fazla olması değil az ve bilgili kişiler olmasından yanadır.

Mesleğe genel bir girişle başlayan kitap ilk olarak nasıl müteahhit olunur sorusunun cevabını vermiş. Daha sonra inşaat yapım aşamaları türleri gibi temel mesleki bilgilere yer verilmiş. Şantiye yönetiminin önemi ve nasıl olması gerektiği açıklanmış. İşlerin nasıl başlayacağı kanun ve yönetmelikler satış aşamasında dikkat edilmesi gerekenler gibi en önemli noktalar ise son bölüme saklanmış. Kendisini mesleki açıdan geliştirmek isteyen tüm inşaat sektörü çalışanları kitabı edinip bilgi sahibi olabilirler. Kampanyalı ve uygun fiyatlı şekilde kitabı satın almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Satın Al : https://www.seckin.com.tr/kitap/281462642

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *