Tekla Structures
Tekla Structures

Tekla Structures Çelik Yapıların Tasarlanması ve Modellenmesi

Tekla Structures son yılların gözde programları arasında yer alıyor. Çelik/Betonarme prefabrik yapı tasarımı için kullanılan programı mühendislerin kolay kullanması veya öğrenmesi için bu kitap önemli bir yer edindi. Daha önceki baskılarına nazaran örnek uygulama sayısı arttırılan kitabın anlaşılabilirlik düzeyide artmış durumda. Kitap içeriğinde teorik bilgilerin yanında 135 adet uygulamalı örnek olması büyük bir avantaj. Uygulamalı örnekler konuların anlaşılmasını ve pekişmesini sağlıyor. Zengin fotoğraf anlatımları ve dip notlarıda es geçmemek lazım programları anlatan kitapların olmazsa olmazları bu format incelediğim bu kaynaktada yer almış. Kitapta yer alan uygulamalı örneklerı okuyucu kendiside açıp program üzerinde deneyebilir.

Tekla Structures Kitap İçeriği

Tekla Structures Kitap İçeriği
Tekla Structures Kitap İçeriği
Kitap İçindekiler 1
Kitap İçindekiler 1
Kitap İçindekiler 2
Kitap İçindekiler 2
Kitap İçindekiler 3
Kitap İçindekiler 3
Kitap İçindekiler 4
Kitap İçindekiler 4
Kitap İçindekiler 5
Kitap İçindekiler 5
Kitap İçindekiler 6
Kitap İçindekiler 6
Kitap İçindekiler 7
Kitap İçindekiler 7
Kitap İçindekiler 8
Kitap İçindekiler 8

Tekla Structures paket programı kullanmayı bilen mühendisler ise model proje oluşturma becerilerini bu kitap yardımıyla arttırabilirler. Bazı bölümlerin sonunda 4 adet hangar ve diğer 10 bölümde ise 2 adet hangar projesine yer verilmiş. Bir kısmı kısa anlatım şeklinde yer alıyor. Tekla Structures paket programlar arasında en çok tanınan, bilinen ve cv’lerde yer alacak önemli bir noktaya ulaşmış durumda. Rakipleriniz arasında fark yaratmak için bu programı öğrenebilirsiniz. Özellikle prefabrik sektöründe çalışacak veya çalışan mühendis yada teknik elemanların bilgisayarlarının yanında bulunması gereken bir kitap diyebilirim. Yoğun ilgi üzerine kitabın 3. baskıya kısa sürede ulaşması programın öneminin ve kitabın başarısının bir göstergesi denilebilir.

Kitap new tuşuna basıp yeni bir projeye ilk adımdan save butonuna basıp projeyi kaydetmeye kadar olan tüm aşamaları derinlemesine ele almış. Bu kitap ile hedef projeye başlayabilir ve bitirme noktasına kadar bu kaynaktan faydalanabilirsiniz.Kitabın 3. baskısında tekla 21.1 versiyonu kullanılmış ve bu versiyona uygun düzeltmeler eklenmiş. Programı takip eden ve güncellemeleri her yeni baskıya ekleyen, ayrıca her baskıda örnek sayısının artmasına vesile olan seçkin yayıncılık ve kitap yazarını tebrik ediyorum. Kitabı 51 TL karşılığında seçkin yayıncılık web sitesinden 24 saat içinde kargoya verilecek şekilde edinebilirsiniz. Fiyat değişiliklerini meydana gelebilir bunun için yayının web sitesinden en doğru bilgiyi edinebilirsiniz. Eski baskıları stokta yer alıyorsa daha uygun fiyattan temin edilebiliyor. Ayrıca çoklu siparişlerde yada yanına bir başka kitap alımlarında önemli kampanyalar var.

Satın almak için: https://www.seckin.com.tr/kitap/194611712

1 thought on “Tekla Structures Çelik Yapıların Tasarlanması ve Modellenmesi”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *