Şantiye Yönetimi
Şantiye Yönetimi

Şantiye Yönetimi ve Organizasyonu

Şantiye yönetimi ve organizasyonu kitabı İnşaat Mühendislerine şantiye ortamını daha iyi tanımalarını ve yeni mühendislere tecrübe aktarmayı sağlayan önemli bir kaynak. Günlük havasında samimi bir dille yazılmış kitapta tecrübesiz mühendislerin veya mühendis adaylarının yönetim kabiliyeti kazanma yöntemleri ve hangi işin nasıl yaptırılması gerektiği gibi bilgiler içeriyor. Staja başlayacak öğrencilerin veya yeni mezunların mutlaka okuması gereken bir kaynak. Kitap ilk olarak yöneticilik vasıflarının nasıl edinileceği ve şantiye ortamına aktarımı konusuna değiniyor. İlerleyen aşamalarda ihalelerden, pazarlık ve temin aşamalarına kadar tecrübeli bir mühendisten aklınıza takılan her konunun cevabı aktarılmış.

Şantiye Yönetimi Kitap İçeriği

Kitap İçeriği Genel Görünüm
Kitap İçeriği Genel Görünüm

Tabi ki her şantiye veya her proje birbirinden bağımsız yeni bir tecrübe ortamı oluşturuyor. Ancak her şeyin bir başlangıcı olduğu gibi şantiye işlerininde bir temeli bulunmakta. Temel ve basit hataları yapmamak için uygulamaya geçmeden bazı şeyleri kitaplardan yada tecrübeli saha elemanlarından dinlemekte fayda var. İnşaat Mühendisi Hakan Sümer kendine has bir anlatım sitili yalın ve samimi bir dille okuyucusuna tüm bu bilgileri sunmuş. Piyasadaki süslü kitap isimlerinin aksine ciddi ve profesyonel bir yaklaşım sergilenmesi beni bu yayına yöneltti. Aradığınız önemli uygulama tekniklerinin yer aldığı okurken keyif alacağınız bu kitabı okuldaki derslerden bağımsız tutarak piyasa işlerine hazırlık olarak görebilirsiniz.

Kitap İçindekiler Detaylı Olarak Şu Şekilde

Kitap İçindekiler Bölümü 1
Kitap İçindekiler Bölümü 1
Kitap İçindekiler Bölümü 2
Kitap İçindekiler Bölümü 2
Kitap İçindekiler Bölümü 3
Kitap İçindekiler Bölümü 3
Kitap İçindekiler Bölümü 4
Kitap İçindekiler Bölümü 4

Satın almak için adres: https://www.seckin.com.tr/kitap/398156241

Yoğun ilgi üzerine kitabın gözden geçirilmiş 2. baskısı satışa sunulmuş durumda. Mart 2018’de okuyucularıyla buluşan güncel kaynağın 2. baskısının da hızla tükeniyor olması dikkat çekici. Şantiye yönetimi konusundaki kitap eksikliğini dolduran kaynak mühendislerin aslında birer yönetici olduğunu adaylara hatırlatıyor. Kitabın sıkmayan yalın anlatımı bu tarz akademik ve teknik kitap okumayı sevenlerin ilgisini mutlaka çekecektir. Kitap elime ulaşır ulaşmaz merakla açıp okudum ve 1 günde bitirdim sizlere katacağı çok şey olduğunu düşünüyorum. Kitabı Seçkin Yayıncılık üzerinden 37 TL civarı bir ücret karşılığında edinebilirsiniz. Tabi ki siparişin verildiği tarihte kitabın fiyatında değişiklikler olabilir. Bunun için ilgili yayının web sitesini ziyaret etmenizi öneriyorum. En doğru bilgiyi oradan edinebilirsiniz. Ayrıca sitede zaman zaman kampanyalar oluyor. Kitabı başka bir kitapla birlikte sipariş ederek daha ucuza alabiliyorsunuz.

Kitabın elime ulaşmasındaki katkılarından dolayı Seçkin Yayıncılıktan Mesut Yıldırım’a teşekkür ederim.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *