iş sağlığı ve güvenliği
iş sağlığı ve güvenliği

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi kitabını özel yapan nokta her bölümün farklı bir yazar tarafından hazırlanmış olmasıdır. Ülkemizin farklı bölgelerinde yer alan kıymetli üniversitelerden tam 14 yazar kitabın oluşturulmasında katkıda bulunmuştur. Her bölüm alanında uzman ve çalışmalar yapmış önemli akademisyenler tarafından hazırlanmıştır. Kitabın editörlüğünü Doç. Dr. Selahattin Kanten üstlenmiştir. Bu kadar çok yazara sahip olmasına rağmen kitap içeriğinde özet ve yalın bir anlatım yer alması bilgi kirliliği olmaması gerçekten etkileyici.

İş Sağlığı ve Güvenliği Kitabı
İş Sağlığı ve Güvenliği Kitabı
İş Sağlığı ve Güvenliği Kitabı Nobel Yayınları
İş Sağlığı ve Güvenliği Kitabı Nobel Yayınları

Her bölümün farklı bir yazar tarafından özenle hazırlanması kitap içeriğinin ne denli kaliteli olduğunu gözler önüne seriyor. Her bölüm adeta yeni bir kitap gibi ve her bölümde sektör ilgililerinin soru ve sorunlarına çözümler yer alıyor. Özellikle iş güvenliği uzmanlarının mutlaka okuması gereken bir kitap olduğu görüşündeyim. Kendimde B sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak kitabı okuyup incelediğimde çok faydalı bilgiler edindim.

Kitap Ön Kapak
Kitap Ön Kapak

Bir iş güvenliği uzmanı olarak içerikteki bilgilerin kalitesi ve yeterliliğini büyük ilgiyle inceledim ve beğendim. Yazarlar kitap içeriğine büyük bir özen göstermiş. Aslında kitapta ilgimi çeken bir diğer konu her bölümün sonunda faydalanılan kaynakların yer alması. Bu biraz ilginç geldi sanki bir etkinlik kitapçığı hissi yaratmış ya da bir makale dergisi izlenimi oluşuyor. Fakat her bölüm sonunda kaynakların verilmesinin bir diğer yönü ise konuyla ilgili daha detaylı araştırma yapmak isteyen bir kişinin açıp kaynağı inceleyebilesine olanak sağlamasıdır.

Kitap Yazarları 1
Kitap Yazarları 1
Kitap Yazarları 2
Kitap Yazarları 2

İş Sağlığı ve Güvenliği Kitap İçindekiler

 Kitap İçindekiler
Kitap İçindekiler

Yazarların genelde yurt dışı kaynakları kullanması, bu kitabı Türkçe içerikler arasında özgün ve benzersiz bir eser statüsüne yükseltiyor. Kitap yazarlarının çoğunluğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinden oluşsa da İstanbul Üniversitesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi ve Trakya Üniversitesinden alanında uzman akademisyenler yer alıyor. Kitabın sunuş ve önsöz bölümlerinde bile çok değerli bilgilere yer verilmiş. Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği kitaplarında hep aynı tek düze anlatım ve bilgiler yer alıyor. Ancak bu kitapta diğerlerinden farklı olarak bu işin yönetim kanadı ele alınmış. İçerik literatüre yeni bilgiler kazandıran bir kaynak niteliğinde ve yazılan birçok bölüm alanında önem arz ediyor. Kitabı Nobel Akademik Yayıncılık web sitesinden daha uygun fiyatlarla yeni baskı olarak temin edebilirsiniz.

Kitap Görünüş
Kitap Görünüş

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *