Hidrolik
Hidrolik

Akışkanlar Mekaniği ve Hidrolik Problemleri

Akışkanlar Mekaniği ve Hidrolik problemleri kitabı genel anlamda konunun kavranması için çözümlü örneklerden oluşan bir kaynak. 4. baskısı elime ulaşan eserin içeriği diğer kaynakların aksine öğrencilerin daha kolay anlayabileceği şekilde pratik ve basit bir anlatımla hazırlanmış. Konunun pekişmesi için, derste edinilen bilgileri kullanabilmekte önemli, tabi bu noktada bol örnek çözmek gerekiyor. Örnekleri çözdükten sonra yapılan yanlışlarında çözümden kontrol edilmesi de büyük bir ihtiyaç. Kontrol sırasında çözüm yeterince basit ve açıklayıcı değilse anlama güçlüğü oluşabilir. Fakat kitap bu güçlüğü ortadan kaldırabilecek şekilde hazırlanmış. İçerikteki sorunların çözümleri konuyu hiç bilmeyen birisine anlatırcasına temel bilgilerle sunulmuş. Kitabın yazarı Prof. Dr. Nusret Şekerdağ önsöz bölümünde ilk baskıların kısıtlı imkanlarla okuyucuya ulaştığını ve çok beğenilerek ulusal yayınevinden teklif geldiğini belirtmiş. Kitabın bu kadar popüler olmasının sebebi öğrenci ve akademisyen çevrenin içeriği beğenmesiyle mümkün olmuş.

Akışkanlar Mekaniği ve Hidrolik Problemleri Kitabı İçeriği

Hidrolik Problemleri Kitabı İçeriği
Hidrolik Problemleri Kitabı İçeriği
Kitaba ait örnek bir sayfa.
Kitaba ait örnek bir sayfa.

Bu eser normalde 25 TL civarında fiyat ile satılıyor. Ancak şuanda indirimli fiyat 20.25 TL olarak görülüyor. Aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz.

Satın almak için: https://www.nobelyayin.com/detay.asp?u=2980

Kitabın ilk hazırlanma sürecide Fırat Üniversitesi öğrencilerinin, hocalarından böyle bir kaynak talep etmesiyle başlamış. Kitabın İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği öğrencilerine büyük fayda sağlayacağı düşüncesindeyim. Kitap aslında içeriği gözden geçirildiğinde bir ders notu gibi gözüküyor. Özet ve hap bilgiler yer alıyor gereksiz hiç bir şeye yer verilmemiş. Bu yönüyle öğrenciyi sıkmayacağı görüşü hakim. Konu anlatımlı kitaplarda öğrenci işine yarayan bilgiyi seçmeye ayırdığı süreçte derse konsantre olamayabilir. Fakat bu problemler kitabı ile kolayca bütün kitaba rahatlıkla çalışabilir. Kitap içeriği ders konularının dışında bilgi içermiyor bu yönüyle çok beğenilen bir eser.

Nobel Akademik Yayıncılık kaliteli ve öğrencilerin ihtiyacına yönelik bir akışkanlar mekaniği ve hidrolik problemleri kitabı sunmuş. Kitap 215 sayfadan oluşuyor içeriğindeki şekiller ve çözümdeki simgeler gayet anlaşılır şekilde düzenlenmiş. Kitap şekilleri ve içeriği siyah beyaz yani renksiz olsada gri tonlamalar iyi verildiği için kafa karışıklığı yaratmıyor.

4. baskı olması sebebiyle içerikte yanlışlar ve eksikler güncellenmiş durumda. Gönül rahatlığıyla kitap nobel yayıncılıktan temin edilerek problem çözümü ve pratik yapılabilir. Dersi veren akademisyenlerde sunumlarından sonra bu kitaptaki örnekleri çözerek öğrencilerin konuyu kavramasını kolaylaştırabilirler. Bu alanda tavsiye ettiğim kitaplar arasında yer alıyor. Fiyat bilgisinde değişkenlik olabilir en doğru bilgi Nobel yayıncılık web sitesinden edinebilirsiniz.

Kitabın temin edilmesi ve elime ulaşma sürecindeki ilgisinden dolayı Nobel Akademik Yayıncılık Gürbüz Ozan‘a teşekkürler.

Konu anlatımı içeren kitap: https://volkanatabey.com.tr/akiskanlar-mekanigi-kitabi

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *