Akışkanlar Mekaniği
Akışkanlar Mekaniği

Akışkanlar Mekaniği Kitabı

Akışkanlar Mekaniği hakkında hazırlanmış en değerli kitaplardan biri diyebilirim. Bu alanda az sayıda Türkçe kaynak bulunması ve bu dersin mühendislik için önemli olması, bu kitabı ihtiyaç haline getiriyor. Kitap yurt dışında çok sayıda ülkede derslerde kullanılan bir kaynak olması dolayısıyla bilgi kalitesi yüksek detaylı bir yayın. Akışkanlar hakkında temel bilgilerin yanı sıra konular yeterince örnek ve şekillerle desteklenmiş. Bu yönleriyle konunun anlaşılması daha kolay hale gelmiş. Çözümlü örnekler içerisindeki açıklamalar konunun pekişmesini sağlıyor.

Akışkanlar Mekaniği kitabı içindekiler

Akışkanlar mekaniği kitap içeriği
Akışkanlar mekaniği kitap içeriği
Kitap İçeriği 2
Kitap İçeriği 2
İçindekiler devamı
İçindekiler devamı
İçerik devamı
İçerik devamı
İçerik devamı son
İçerik devamı son

Kitabın çevirisi son derece titiz bir şekilde 4 akademisyen tarafından gerçekleştirilmiş. Bu akademisyen kadrosunda 3 prof. ve 1 Dr. Öğr. Üyesi yer alıyor. Kitabın asıl yazarları 4 yabancı bilim insanını da düşünecek olursak toplamda 8 değerli bilim insanı bu konuda bilgilerini sunmuşlar.
Kitabın yazarları yıllarca bu konu üzerinde çalıştıklarını ve hala yeni şeyler öğrenmeye devam ettiklerini belirtiyorlar. Öğrendikleri yeni bilgileri de ilerleyen baskılarda kitaba düzeltme olarak ekliyorlar. Böylece kitap her yeni baskıda güncel kalmış oluyor. Kitabın adı Akışkanlar Mekaniğine Giriş olsa da sundukları bilgiler girişin çok ötesinde. Bu konu üzerine incelediğim en bilimsel ve detaylı içeriğe sahip kitap diyebilirim.

Öğrencilerin derslerde bu kitabı kullanmaları durumunda ilgili ders hakkında aradıkları tüm bilgileri bulacaklar. Kitabı baştan sona incelemiş birisi olarak içerik konusunda çok fazla eksiğe rastlamadım. Ayrıca örnek konusunda çözümlü sorular noktasında aradığımın fazlasını edindim. Kitabın renkli sayfaları şekillerin daha iyi anlaşılmasını sağlıyor. Tek düze siyah beyaz kitapların ötesinde bu tarz bir baskı öğrenme konusunda büyük avantaj.

Kitap içerisindeki günlük hayattan örnekler dersin ilgi çekicliğini ve heyecanını arttırıyor. Bu sayede teorideki konular gündelik hayatla örtüşüyor. Durum bu noktaya gelince dersi çalışma hevesi artıyor. Akışkanlar Mekaniğinin anlaması güç ve zor bir dersten çıkıp eğlenceli bir hale gelmesi sağlanıyor. Kitabın çevirisine nobel yayıncılık aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Kitap benzer yayınlara göre fiyat konusunda daha uygun 45 tl ile 50 tl arasında değişen fiyatlarda kitaba sahip olmak mümkün. Bazı sitelerde indirim olarak bulabileceğiniz kitaba Nobel Yayıncılık üzerinden direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Kitabı satın almak için:

https://www.nobelkitap.com/kitap_59411_akiskanlar-mekanigine-giris.html

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *