Akıllı Led Ampul
Akıllı Led Ampul

LED Ampul Sistemleri Kolayca Akıllı Hale Geliyor

LED Ampul ile evinizi rengarenk aydınlatarak ev ve diğer mekanlarda farklılık ve kişisel yapınıza göre günlük değiştirilebilinecek. Kablosuz ağ üzerinden doğrudan internete bağlanabilen Akıllı LED Ampul, Android ve İphone uygulamaları sayesinde akıllı telefonlar üzerinden kontrol edilebilmektedir. Akıllı LED Ampul, Bluetooth özelliğine sahip olan tüm iPhone ve Android yazılımına sahip cihazlar ile uyumludur. İstediğiniz kadar senaryo tanımlayabilir.

Örneğin: evde, uzakta, gece, gündüz gibi senaryolar oluşturulabilir. Tatildeyken ya da evinizde olmadığınızda evinizde olduğunuz izlenimini oluşturulabilmektedir. Odanızdaki ışığın şiddetini ince ayarlarla değiştirerek gözünüzün yorulmasını engelleyebilir yada elektrik tasarrufu yapabilirsiniz. Şuan için akıllık led ampul çok yeni bir teknoloji olduğu için sadece ampulü değiştirerek akıllı sisteme kavuşmak 1 oda için size 200 TL gibi bir maliyet çıkarıyor.

Akıllı ampul ile ışığın rengini ve şiddetini telefon üzerinden ayarlayabilirsiniz.
Akıllı ampul ile ışığın rengini ve şiddetini telefon üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Kablosuz sistem ile aydınlatma sistemlerinizi gereksiz kablo işlerinden tasarruf ederek ve lambalarınızı değiştirmeden kolay bir şekilde akıllı ev otomasyonunuza dahil edebilirsiniz. Kusursuz bir deneyim ya da harika bir yapay zeka elde etmek için, tüm akıllı ev bilgileriniz için merkezi bir yere ihtiyacınız vardır. Belki de bir merkezdir, belki de bir yönlendirici, belki telefonunuzdaki veya buluttaki yazılımdır. Fakat evinizdeki her şey bu ana merkezle konuşmalıdır. Ayrıca, tüketiciye yatak odalarının saat 7’de neden açıldığını söylemek için bir çeşit mekanizmaya sahip olmalıdır.

Günümüzde, çoğu şirket bu yazılımı sağlamak için savaşıyor, bu da tüketiciye ve diğer oyuncuların akıllı evde bir iş kurmaya çalıştıkları dramaların sona ermesine neden olmaktadır. Örneğin, Apple, Android programı kapsamında Gadget’ları sertifikalandırmaya başladı. Ancak her Gadget programla çalışmayacak ve Android kullanıcıları bunu kullanamayacaktır. Bu arada, birçok fiziksel merkez sadece belirli cihazlarla çalışarak tüketicilerin neyin neyle çalıştığı konusunda kafalarının karışmasına neden olmaktadır. İdeal bir dünyada, tüketicinin evine getirdiği her yeni cihaz, merkezi hub aygıtı veya yazılımı ile çalışabilmeli ve veri paylaşmaya başlayabilmelidir.

Akıllı Led Ampul genel erişime WiFi ile açıldığı için kullanıldığı evlere tehlike arz edebilir.

AllSeen Alliance’ın AllJoyn protokolü gibi bir ya da iki yazılım protokolüne ya da geliştiricilerin ürünlerine ve yazılımlarına kolayca erişebilecekleri başka bir grup tarafından tasarlanan bir ya da iki yazılıma ihtiyaç duyuyoruz. Ancak gerçekten ihtiyaç duyduğu tek özellik bir cihazın ne olduğunu söyleyebilmenin bir yoludur. Ağda ne yapabilir ve ne yapamaz araştırılmıştır. Bu, birçok farklı şirketten gelen geliştiricilerin bu yetenekleri kullanmasına ve bunlardan yararlanabilecek bir yazılım yazmasına olanak sağlayacaktır. Güvenlik anlamın zaaflarıda beraberinde getirebilirler çünkü wifi ile genel erişime açılan bu cihazlar kötü niyetli kişilerin veya üreticilerin elinde tehlikeli amaçlara hizmet edebilir.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *