Diploma Kiralamak

Diploma kişiyi mühendis yapmaz. Parayı tecrübe kazandırır. Tecrübe de zamanla olur. Diploma sadece anahtardır, onu da kullanması bilen kapıları açar. Diplomasını kiraya veren meslektaşlarımız aldığı sorumluluğu anlarsa zaten vicdanen bu etik olmayan davranışı yapmaz. Çevremde gördüğüm bu tarz çalışanların bir yerde tıkandıkları ve ilerleyemediği yönündedir.

Alınan sorumluluğun değeri inşaat sektöründe maddiyat ile ölçülemez. Kaza halinde sizleri çok büyük sıkıntılar beklemektedir.

Olası bir çökme yıkılma durumunda, hiç projesini bile görmediğiniz, bizzat gidip kontrol etmediğiniz bir yapıdan sorumlu olursunuz. İşin bir diğer boyutu ise siz diplomanızı kiraya vermediğinizde, işveren diploma çalıştırmak yerine eleman almak durumunda kalacaktır. Böylelikle siz veya bir arkadaşınız daha uygun bir şartta iş bulmuş olacak çalışacak işsiz kalmayacak ve tecrübe kazanarak kendisini geliştirmeye imkan bulacaktır.

Diplomanın kiraya verilmesi sizin boşuna okuduğunuz anlamına gelir.

Buradan şu anlaşılıyor; siz işe yaramaz bilgisiz birisiniz ve sizin imzanız işe yarıyor anlamı çıkıyor. Bu kadar sene okuyup mezun olmak için çektiğiniz çilelerin bir karşılığı olması açısından bu yanlışa kanmayın.

Piyasanın yükselmesi sizlere bağlı diploma kiralamak yerine evinizden uzaklarda işlere girip çalışabilirsiniz. İnşaat teknikeri arkadaşlar yapı denetim firmalarında yardımcı kontrol elemanı olarak göründükleri için kendilerinde sorumluluk olmadığını sanıyor olabilirler. Ancak durum hiçte öyle değildir.

İlginizi çekebilecek yazı:  Proje Finansman Temini