*Silikon Vadisi Tv Programı

19 Mart 2017 Pazar günü show tv de yayınlanan Silikon Vadisi Teknoloji programında Volkan Atabey'e yer verildi.

Yayına ait video:

*PCNET Dergisi

Bilgisayar ve internet dergisi PCnet’in Kasım 2013 sayısında “Ayın web siteleri” bölümünde (sayfa 119)  dergi okuyucularına volkanatabey.com.tr tanıtılmıştır.

Dergide yer alan tanıtım yazısı şu şekildedir:

Volkan Atabey

www.volkanatabey.com.tr

Yapı öğretmenliği bölümünde okuyan Volkan Atabey, öğrencilik hayatını sadece ders dinlemekle geçirmeyip, inşaat konusundaki bilgilerini internet kullanıcılarıyla da paylaşıyor. Geleceğin öğretmenlerinin blogları bilgi paylaşımı için kullanıyor olması da internetin Türkiye'de daha iyi yerlere geleceği konusunda bizi umutlandırıyor. Volkan Atabey, kişisel sitesinde AutoCAD çizimlerini, deneylerini, yapı malzemeleri ve uygulamalarını okuyucularıyla paylaşıyor. Site, inşaat alanıyla ilgili olmayan kullanıcılar için şüphesiz ki çok anlam ifade etmeyecektir ama konuyla ilgilenen ve derinlemesine öğrenmek isteyenler için iyi bir başlangıç noktası olabilir. Ayrıca inşaatla ilgili araştırma yapanlar için de sitede referans bilgiler yer alıyor.

*CHİP Dergisi

Teknoloji dergisi CHIP’in Ocak 2014 sayısında “Ayın web siteleri” bölümünde (sayfa 87)  dergi okuyucularına volkanatabey.com.tr tanıtılmıştır.

Dergide yer alan tanıtım yazısı şu şekildedir:

Yapı ve inşaat bloğu

www.volkanatabey.com.tr

Bir yapı öğretmenliği öğrencisi olan okurumuz tarafından paylaşılan bu kişisel blog sitesi, yine kendisi gibi yapı öğretmenliği öğrencilerine oldukça faydalı olabilecek bilgiler içeriyor. İnşaat deneyleri ve ders notlarının yer aldığı blog sitesinde, pek çok yararlı bilgi bulunuyor. Beton Laboratuvarı Deneyleri, Teknik Bilgiler ve Yapı Malzemeleri, şeklinde kategorilere sahip olan site, her başlık altında bilgilendirici yazılar bulunduruyor.

*Sabah Gazetesi

Köşe yazısında Volkan Atabey'in haberinden alıntı yapıldı.

Habere ait ekran görüntüsü:

Mevlüt Tezel


Lifli Beton

Betonun zayıf yönlerinden biri olan çekme vb. gerilmelerine karşı direnci ve ...

Yeşil Çatı

Yeşil çatılar, ilave ağırlığa dayanma gücü olan; su, su buharı ve kökler ...

Demiryolu Tren

Demiryolu köprüleri tasarım olarak karayolu köprülerine benzer temel parçal...

Sıvılaşma

Bir zemin kütlesinin statik kayma gerilmesinin, sıvılaşmış haldeki zeminin...

Nano Teknoloji

Nano ölçek kavramı boyutları 1-100 nm (1nm=10-9 m, yani metrenin mily...